Wstecz
Data dodania: 25 marca 2019
REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapia stóp to skuteczna i bezpieczna metoda terapii, polegająca na uciskaniu odpowiednich punktów, zwanych refleksami, znajdujących się na stopach. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ wewnętrzny lub część ciała. Refleksologia jako nauka zajmuje się regułami działania tych refleksów i oferuje wiedzę niezbędną do rozpoznania przyczyn i nadwrażliwości. Stopa jest tutaj odzwierciedleniem ogólnej kondycji organizmu.
Refleksoterapia nie tylko przeciwdziała chorobom ale można ją stosować przy pierwszych oznakach problemów, nie dopuszczając do ich rozwoju.
Terapeuta oddziałuje na pacjenta, by odzyskał fizjologiczny stan równowagi.To nie refleksolog leczy – organizm leczy się sam!
Terapeuta pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować -eliminuje toksyny i odblokowuje meridiany – tzw. szlaki energetyczne, na przebiegu których tworzą się blokady powodujące zaburzenia w przepływie energii życiowej, skutkujące dolegliwościami i schorzeniami na poziomie wewnątrznarządowym.
Zabieg refleksoterapii stóp jest leczniczym masażem uciskowym skupiającym się na pracy na meridianach mających początek lub koniec w stopach wprowadzając pacjenta w stan równowagi (homeostazy) ciała,umysłu i ducha.
Refleksoterapia może być stosowana w każdym wieku. Polecana jest zwłaszcza osobom cierpiącym na bóle reumatyczne, stres i depresje.
Przeciwwskazania:
– ciężkie choroby infekcyjne
– zapalenie żył i układu limfatycznego
– choroby wymagające interwencji chirurgicznych
– złamania lub uszkodzenia stóp uniemożliwiające ucisk
– silne depresje
– kobiety w zagrożonej ciąży
– choroby nowotworowe
– wysoka gorączka
– zawał serca
– daleko posunięte choroby wyniszczające organizm
Zabieg trwa ok. 30-45 minut 100 zł

Skontaktuj się
z nami!
Kontakt